Almanya’dan Kesin Dönüş Yapan İnsanlar Türkiye’de Hangi Meslekleri Tercih Ediyorlar?

Almanya’dan Kesin Dönüş Yapan İnsanlar Türkiye’de Hangi Meslekleri Tercih Ediyorlar?

Almanya’dan Türkiye’ye döndüyseniz ve Almanya’dan kesin dönüş yapan Türklerin hangi meslekleri tercih ettiğini merak ediyorsanız sizlere detayları aktaralım!

Radikal bir kararla, Almanya’dan Türkiye’ye kati dönüş yapmış ve hayatına kendi ülkesinde idame eden insanlar farklı avantaj ve dezavantajlarla karşılaşabiliyorlar. Kati dönüş yaptıktan sonra bir Türk vatandaşı olarak kendi ülkesinde yaşamı sürdürmenin mutluluğunu yaşayan ve özlemini gideren insanoğlu, iş hayatında da boş durmak istemiyorlar.

Almanya’da tahsil görmüş insanoğlu, dil eğitimi açısından çok daha avantajlı olabiliyorlar. Kesin dönüş yapılmış olduktan sonra Türkiye’de yaşantılarına devam eden insanlar bu avantajlarını da iş yaşamında kullanmak isteyebilirler. özellikle yabancı dil bilen eleman arayan şirketler için, Almanya’da eğitim almış veya uzun seneler yaşamış, aksanı düzgün insanları işe almak çok önemli olmaktadır.

Almanya’dan Türkiye’ye döndüyseniz Evomiles'ın sunduğu İş fırsatlarını incelemeyi ihmal etmeyin!

Almanya’dan dönen insanlar Türkiye’de bilişim, gezim, halkla ilişkiler gibi çok geniş bir alan yelpazesi içerisinde iş bulabiliyorlar. Özellikle, Almanya’da iyi bir tahsil almış, bir üniversiteden mezun olan insanlar kendi ülkelerinde çok rahat bir halde iş imkânı bulabilmektedirler.

Ayrıca Türkiye, ticari anlamda Almanya ile sıkı ilişkiler içerisinde bulunan bir ülke olduğu için, ülkedeki pek çok şirket için Almanca bilen personel arayışı kaçınılmaz bir durum. 


Türkiye’de Hayatlarına Devam Edenler İş Hayatına Nasıl Adapte Oluyorlar?


Türkiye ve Almanya, her ne kadar sık sık ticari ilişkiler içinde bulunan iki ülke olsa da iş hayatları birbirinden oldukça ayrıdır. Bu sebeple de Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapmış ve bir süredir yaşamına kendi ülkesinde devam eden insanlar, iş yaşamına adapte olma noktasında bazı farklılıklarla da karşılaşabiliyorlar.

Senelik izinler ve resmi tatillerdeki değişiklikler, Türkiye’de yaşayan kişiler için ilk başta farklı şeklinde gelse de kısa zaman içinde adapte olabiliyorlar. Özellikle, Türkiye’de kurulan sıcak arkadaşlık ilişkilerinden dolayı uyarlama periyodu çok daha hızlı bir şekilde ilerlemektedir.


Almanca Bilenler İş Hayatında Ne Gibi Avantajlar Kazanıyorlar?


Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapmış, yaşamına Türkiye’de idame eden pek çok insan, Almanca bildikleri için bu yönde bir iş yapmak istemektedirler.

Dili yerinde öğrenmek, her vakit çok daha avantajlı bir eylem olmayabilir. Sadece, dil konusunda kendini geliştiren insanlar, Almanya’da öğrendikleri Almancayı kendi ülkelerine geldikleri zaman geliştirirlerse, bu özelliklerini iş hayatı içinde en iyi şekilde kullanabilirler.

Artık şirketler için İngilizce tek başına yeterli bir yabancı dil olmadığı için, Almancayı aksanlı olarak konuşan insanlara olan talep özellikle dünyaca ünlü markaların çağrı merkezleri tarafınca bir fazlaca yüksek. Almanya’dan dönüş meydana getiren insanların bu avantajlarını kullanmaları, iş yaşamında yükselmeleri için çok önemli bir fırsat haline gelebilir.

İletişim

Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evomiles Ltd.
Kücükbakkalköy Mh. Dudullu Cd. No:23-25 Brandium
R2 Blok, K:29 D: 264 Atasehir / Istanbul
P:+90 (216) 353 53 00