Almanya’dan Kesin Dönüş Yapanlar Neleri Göz Önünde Bulundurmalı?

Almanya’dan Kesin Dönüş Yapanlar Neleri Göz Önünde Bulundurmalı?

Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yapma kararı aldığınızda, sizleri bekleyen birçok yenilik bulunduğunu bilmelisiniz. Uzun seneler boyunca yaşamış olduğunuz bir ülkeyi terk ederek yeni bir hayata adım atmak elbet çok basit olmayacaktır. Ancak bu yeniliklere hızlı adapte olmak ve düzene ayak uydurmak sizin elinizde!

Türkiye’ye kesin dönüş yapmadan önce bütün planlamalarınızı eksiksiz bir halde tamamlamalısınız. Özellikle daha önce Türkiye’ye gitmemişseniz, sizi nelerin beklediğini de bilmediğiniz için biraz araştırma yapmak mantıklı olabilir. Yapılan araştırmalar tamamen gerçek hayatı anlamanıza yetecek seviyede olmasa bile bazı planlamalar yapmanıza fayda sağlayabilir.

Türkiye’ye meydana getirilen kesin dönüşlerde, tam organize bir şekilde hareket eden kişiler genellikle verdikleri karardan memnun kalmaktadırlar. Tam organize bir halde hareket etmek için ise kesin dönüşte dikkat edilmesi gerekenlere uyulmalı ve planlamalar yapılmalıdır. Bu yazımızda Türkiye’ye kesin dönüş yaparken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için derledik.


Maddi Hesaplamaları Yapmadan Bir Yola Çıkmayın


Almanya ve Türkiye içinde alım gücü açısından farklılıklar bulunabilir. Bu farklılıkların sizi ne kadar etkileyeceğini iyi planlamalısınız. İlk etapta, uçak bileti ve yeni yaşam alanına harcayacağınız ücreti belirlemeniz gerekebilir. Yeni bir hayata başlamak demek, yeni maliyetlerin karşınıza çıkmasıdır. Bütçenizi buna göre ayarlamalı ve daha sonra bu yolculuğa çıkmalısınız.


Dikkat edilmesi gerekenler;

1- Kesin dönüş yapmadan önce işinizi ayarlamanız gereklidir.

2- İşinize yakın lokasyonlardan ev bakmanız hem ulaşım hem de size kalan vakit açısından fayda sağlayacaktır özellikle de Metropol bir şehirdeyseniz.

3- Bu seçeneklerin yanı sıra büyük Metropol şehirlerde de eşyalı daireler bulma imkanınız da oldukça yüksektir. Her bütçeye uygun daire seçenekleri de mevcuttur.

4- İş ilanlarında araştırma yaparken metro, metrobüs vb. ulaşım yöntemlerine yakın lokasyonlardaki ofisleri tercih etmeniz her zaman sizin için avantaj sağlayacaktır.

5- Kendinize arta kalan vakitler de eğlenceli zamanlar geçirebilir yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.

6- Ülkemizde %15 oranında yabancı çalışan vatandaşlarımız bulunmaktadır ve bu vatandaşlarımızın yaşam şartları ileri düzeydedir. Siz de bu şartlar dahilinde yaşam standartlarınızı arttırmak isterseniz EVOMILES ailesine katılabilir ve yeni arkadaşlıklar edinebilirsiniz.


Almanya’daki Arkadaşlarınızla Bağlantıyı Kesmeyin


Uzun zamandır Almanya’da yaşamış olduğunuz için fazlaca Alman arkadaş edinmiş olabilirsiniz. Türkiye’ye kesin dönüş yaparken bu dostluklarınızı bitirmek manevi açıdan pek doğru bir karar olmaz. Hem de, yeniden dönmek yahut Almanya’da tatil yapmak istediğinizde arkadaşlarınızın bulunması güzel olabilir.

Almanya’daki normal dostların haricinde iş dostları ile de ilişkilerin sürdürülmesi icap eder. Özellikle, Türkiye ile Almanya’nın ticari anlamda sıcak ilişkiler içinde olduğu bu dönemde önemli bir fırsat yakalayabilirsiniz.


Türkiye’nin Çalışma Ortamına Hazırlık Yapın


Uzun süredir Almanya’da yaşamak ve orada iş yaşamının arasında olmak, çalışma şartlarına da alışmanız anlamına gelir. Türkiye’ye kesin dönüş yapmış olduğunuzda ise Almanya’ya kıyasla çok daha farklı bir çalışma ortamı ile karşılaşmanız kuvvetle muhtemel.

Türkiye’deki iş yaşamına hızlı bir şekilde atılmak istiyorsanız kesin dönüş öncesinde bazı Almanca iş ilanları seçerek başvuruda da bulunabilirsiniz. Böylelikle hem iş yaşamına dönüşünüz hızlı bir halde olur bununla beraber çalışma ortamına daha yakın bir sürede adapte olmuş olursunuz.

Türkiye’ye kesin dönüş yaparken anlattığımız bu konulara dikkat etmeniz size önemli faydalar sağlayabilir. Verdiğiniz karardan memnun kalmak ve sevinçli olmak istiyorsanız çok iyi düşünmelisiniz.

İletişim

Aşağıdaki bilgileri kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Evomiles Ltd.
Kücükbakkalköy Mh. Dudullu Cd. No:23-25 Brandium
R2 Blok, K:29 D: 264 Atasehir / Istanbul
P:+90 (216) 353 53 00